Mercato Liga 2. Ce mutări au făcut Steaua, Argeș, Corvinul și Chindia

admin


CSC 1599 ȘELIMBĂR


Antrenor – Claudiu Niculescu (confirmat)


Veniri – Alexandru Gîț (Chindia / liber de contract), Alexandru Pop (Chiajna / liber de contract), Ștefan Visic (Minerul Ocna Dej / liber de contract), Gabriel Deac (Gloria 2018 Bistrița / liber de contract), Marius Aldescu (Sporting Roșiori / liber de contract), Denis Ursu (ACS Mediaș / împrumut expirat)

  • Deniz Giafer / Foto - Gabriel Chirea


Plecări – Radu Crișan (FC Buzău / gratis), Raul Orlandea (ACS Mediaș / gratis), Ionuț Năstăsie (Slatina / gratis), Aleksander Mitrovic, Robert Răducioiu, Denis Ursu, Valmir Berisha, Danilo Babovic, Denis Ursu (contracte reziliate), Eric Vînău (FCU Cluj / împrumut expirat)


CORVINUL 1921 HUNEDOARA


Antrenor – Florin Maxim (confirmat)


Veniri – Lucas Câmpan (UTA Arad / împrumutat)


Plecări – Elton (CSM Reșița / gratis), Ilja Antonov (contract reziliat), Rafael Pocioian (Jiul Petroșani / împrumutat)


UNIREA SLOBOZIA


Antrenor – Adrian Mihalcea (confirmat)


Veniri – Iliya Dimitrov (Oțelul / liber de contract), Florin Purece (Termalica Nieciecza / liber de contract), Ionuț Andreș (Voluntari / împrumutat)


Plecări – Cosmin Bîrnoi (Unirea Dej), Alexandru Melniciuc (CSU Craiova / împrumut exprirat)


CS MIOVENI


Antrenor – Constantin Schumacher (confirmat)


Veniri – Andrei Panait (CFC Argeș / liber de contract), Alexandru Stan (Rapid / împrumutat), Alexandru Răuță (CFC Argeș / liber de contract), Ionuț Șerban (FC Buzău / liber de contract), Andrei Dumitru (Muscelul Elite / împrumut expirat)


Plecări – Luca Tincău (FC Bihor / gratis), Laurențiu Bucur (Unirea Alba Iulia / împrumutat), Alexandru Dandea (FC BUzău / contract reziliat), Andrei Dumitru (ARO Câmpulung / împrumutat)


AS FC BUZĂU 


Antrenor – Andrei Prepeliță (confirmat)


Veniri – Rassambek Akhmatov (Chindia / liber de contract), Denis Dumitrașcu (UTA Arad / liber de contract), Ovidiu Perianu (FCSB / împrumutat), Alexandru Fărăgău (FCU Cluj / împrumutat), Vlad Prejmerean (Petrolul / liber de contract), Radu Crișan (Șelimbăr / liber de contract), Alexandru Dandea (CS Mioveni / liber de contract), Raul Steau (UTA Arad / liber de contract), Mihnea Rădulescu (Petrolul / împrumutat)


Plecări – Ionuț Șerban (CS Mioveni / gratis), Diogo Izata (contract reziliat), Kamil Wiktorski (Unirea Slobozia / împrumutat), Sebastian Guiu (Petrolul / împrumut expirat)


VIITORUL PANDURII TG. JIU


Antrenor – Călin Cojocaru (confirmat)


Veniri – Emanuel Nikpalj (NK Kustosija / liber de contract), Albert Voinea (Metaloglobus / liber de contract)


Plecări – Alexandru Core (Poli Iași / gratis), Adelin Pîrcălabu (Gilortul Tg. Cărbunești / gratis), Robert Dănescu (Gilortul Tg. Cărbunești / contract reziliat), Vlăduț Buțurcă (CSO Turceni / împrumutat), Răzvan Vespe (CSO Turceni / împrumutat)


CSA STEAUA


Antrenor – Daniel Oprița (confirmat)


Veniri – Pau Miguelez (Calahorra / liber de contract), Kevin Ceceri (San Telmo / liber de contract)


Plecări – Alexandru Buziuc (Ceahlăul / gratis), Mario Topuzov (ȚSKA 1948 Sofia / împrumut expirat), Ionuț Pop (FC Hermannstadt / împrumut expirat) 


CONCORDIA CHIAJNA 


Antrenor – Erik Lincar (confirmat)


Veniri – Claudiu Dragu (Slatina / gratis), Constantin Dima (Metaloglobus / gratis), Adrian Iancu, David Dănăilă (promovați de la juniori), Leonard Alexandrescu (Progresul Spartac / împrumut expirat), George Gogescu (FCSB / împrumutat)


Plecări – Alexandru Pop (CSC Șelimbăr / gratis), Alexandru Dulca (Unirea Dej / gratis), Romario Pires (Petrolul 95 / gratis), Florin Achim (retras din activitate), Mihai Ciontoș (CS Tunari / liber de contract)


CEAHLĂUL PIATRA NEAMȚ


Antrenor – Cristian Pustai (confirmat)


Veniri – Marius Constantin (CFC Argeș / liber de contract), Alexandru Buziuc (CSA Steaua / liber de contract), Alexandru Anton (Poli Iași / împrumut expirat), Alexandru Core (Poli Iași / împrumutat)


Plecări – Vasile Petra (ACS Mediaș / gratis), Josemar Agostinho (Tiffy Army FC / gratis), Lorenzo Fonseca, Santiago Selmani (contracte reziliate)


AFK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC


Antrenor – Robert Ilyes (confirmat)


Veniri – /


Plecări – Szilard Magyari (ACS Mediaș / gratis), Balazs Csiszer (contract reizliat), Balint Szabo (Ujpest / împrumut expirat)


CHINDIA TÂRGOVIȘTE


Antrenor – Diego Longo (confirmat)


Veniri – Nasser Chamed (fără angajament)


Plecări – Dorin Răilean (FC Dinamo 1948 / gratis), Alexandru Gîț (Șelimbăr / gratis), Christian Rutjens (Hamrun Spartans / gratis), Andrei Șerban, Cătălin Golofca (contracte reziliate), Alex Militaru (Poli Iași / liber de contract), Alberto Călin (CSU Craiova / împrumut expirat), Vlad Prejmerean (Petrolul / împrumut expirat)


CSM REȘIȚA


Antrenor – Flavius Stoican (confirmat)


Veniri – Elton (Corvinul / liber de contract), Erico (UTA Arad / liber de contract), Luca Napoleone (FC Wiltz 71 / liber de contract), Paul Mereu (Voința Lupac / liber de contract), Damian Isac (UTA Arad / liber de contract)


Plecări – Andrei Răuță (Dumbrăvița / gratis), Sebastian Velcotă (CSM Deva / gratis), Cornel Ardei (Unirea Alba Iulia / gratis), Tudor Cociș, Laurențiu Maxim, Ionuț Popescu (contracte reziliate)


CSM SLATINA


Antrenor – Daniel Oprescu (confirmat)


Veniri – Florin Blănuță (Unirea Bascov / liber de contract), Robert Riza (CSM Focșani / liber de contract), Kayondo Mahadi Mahrez (CSM Deva / liber de contract), Ionuț Năstăsie (Șelimbăr / liber de contract), George Leață (CFR Cluj / împrumutat). Sebastian Micu (FC Brașov-SR / liber de contract)


Plecări – Florin Răsdan (Alexandria / gratis), Alin Țegle (Gloria 2018 Bistrița / gratis), Claudiu Dragu (Chiajna / gratis), Ștefan Pisăru, Raphael Stănescu, Alexandru Silveanu (contracte reziliate), David Dincă (FCV Farul / împrumut expirat)


CSC DUMBRĂVIȚA


Antrenor – Cosmin Stan (confirmat)


Veniri – Andrei Răuță (CSM Reșița / liber de contract), Cristian Gavra (Șoimii Lipova / liber de contract), Răzvan Morariu (NK Fuzinar / liber de contract), Ahmet Ekmekci (UTA Arad / împrumutat)


Plecări – Ionuț Tănase (FC Bihor / gratis), Vlad Gîsă (FC Bihor / gratis), Mykhaylo Plokhotnyuk, Alexandru Ciui, Eduard Amariei, Nenad Lalic, Darius Țieranu, Adrian Zaluschi (contracte reziliate), Paul Mercioiu (UTA Arad / împrumut expirat), Andrei Toroc (Bologna U17 / gratis)


CFC ARGEȘ


Antrenor – Eugen Neagoe (confirmat)


Veniri – Florin Borța (CSU Craiova / liber de contract), Petrișor Petrescu (Hermannstadt / liber de contract), Isaac Nortey (CFR Cluj / împrumutat), Esteban Orozco (Chindia / liber de contract)


Plecări – Grigore Turda (FC Voluntari / gratis), Andrei Panait (CS Mioveni / gratis), Alexandru Răuță (CS Mioveni / gratis), Domagoj Babin, Adrian Huideș, Facundo Rizzi, Dorian Bertrand (contracte reziliate), Bogdan Lazăr (FCV Farul II / gratis), Josip Mihalic (CFR Cluj / împrumut expirat), Andrei Zătreanu (CS Dinamo / împrumutat)


METALOGLOBUS BUCUREȘTI 


Antrenor – Ianis Zicu (confirmat)


Veniri – /


Plecări – Okan Chatziterzoglou (Tilykratis / gratis), Constantin Dima (Chiajna / gratis), Strahinja Krstevski (contract reziliat), Raul Avram (CSM Deva / gratis), Alexandru Pătlăgică (UTA Arad / împrumut expirat)


CS TUNARI 


Antrenor – Ștefan Odoroabă (confirmat)


Veniri – Atanas Trică (CSU Craiova / împrumutat), David Sala (CS Tunari / împrumutat), Alexandru Melniciuc (CSU Craiova / împrumutat), Deniz Giafer (FC Dinamo / împrumutat), Valentin Borcea (FC Dinamo / împrumutat), Mihai Ciontoș (Chiajna / liber de contract)


Plecări – Ivan Fustar (Gravina / gratis), Alexandru Despa (Progresul Spartac / gratis), Mario Geantă (Popești Leordeni / gratis), Florin Avădanei (Progresul Fundulea / liber de contract), Sebastian Moroz, Daniel Novac, Radu Rogac, Alexandru Gheorghe, Alexandru Stoian, Adrian Stoian, Mădălin Mihăescu (contracte reziliate), Luca Mitrică (FC Hermannstadt / împrumut expirat), Denis Despa (Rapid / împrumut expirat)


UNIREA DEJ 


Antrenor – Dragoș Militaru (confirmat)


Veniri – Cosmin Bîrnoi (Unirea Slobozia / liber de contract), Tudor Telcean (Poli Iași / liber de contract), Alexandru Dulca (Chiajna / liber de contract), Mircea Manole (CSC Șelimbăr / liber de contract), Albert Hofman (FCU Cluj / împrumutat), Alex Militaru (Poli Iași / împrumutat), Andrei Pop (Olimpia Satu Mare / împrumut expirat), Ciprian Călugăr (FCU Cluj / împrumutat)


Plecări – Alexandru Piftor (FC Botoșani / gratis), Sergiu Ciocan (FC Bihor / gratis), Andrei Pop (Minerul Ocna Dej / împrumutat), Claudiu Zamfirescu, Claudiu Chindriș, Vlad Mitrea, Alex Negrea, Iulian Anca – Trip (contracte reziliat), Mario Geană (FCSB / împrumut expirat)


CSM ALEXANDRIA


Antrenor – Eugen Trică (nou)


Veniri – Matias Perez Acuna (FC Ordino / liber de contract), Blaise Yameogo (Gloria Bistrița / liber de contract), Dragoș Balauru (UTA Arad / liber de contract), Lenadro Desabato (Rotonda Calcio / liber de contract), Florin Răsdan (Slatina / liber de contract), Alberto Călin (CSU Craiova / împrumutat), Mario Răducan (Sport Team București / împrumutat), David Sala (CSU Craiova / împrumutat), Mihai Neaga (FC Rapid 1923 / împrumutat)


Plecări – Ovidiu Horșia (Unirea Ungheni / gratis), Marius Ciobanu-Vanghele, Ianoș Brînză, Eduard Sîrbu, Ciprian Perju, Alexandru Mogoș, Ionuț Voicu, Adrian Gîdea, Cosmin Neagu, Alexandru Mogoș, Enrichi Finică, Ciprian Groza, Sabin Iakabfi (contracte reziliate), Alexandru Mitulețu (FCV Farul / împrumut expirat), Mihai Nițescu (Petrolul / împrumut expirat) 


PROGRESUL SPARTAC 


Antrenor – Andrei Erimia (confirmat)


Veniri – Alexandru Despa (CS Tunari / liber de contract), Denis Despa (Rapid / împrumutat)


Plecări – Bogdan Istrătie (Poli Iași / gratis), Nicolae Leafu (Popești Leordeni / gratis), Andrei Purice (Popești Leordeni / gratis), Isaac Solet, Cristian Istrate, Tudor Tenică (contracte reziliate), Aurelian Păun (Star Sport Argeș / împrumut expirat), Mario Preda (FCSB / împrumut expirat), Leonard Alexandrescu (Chiajna / împrumut expirat)


Foto – Gabriel Chirea



Source link

Share This Article